NLP PRACTITIONER

ileankaranlp_yonetici

NLP PRACTITIONER

İyi Bir İletişimci Olmak: NLP, her davranışın bir yapısı olduğunu; bu yapıları öğrenince ya da değiştirince istediğimiz sonuçlara ulaşabileceğimizi söyler. Ayrıca duyarlılığımızın, bakış açımızın ve kişilerle olan iletişimimizin gelişmesini sağlar.

Beyni Etkin Kullanmak: NLP bir meydan okumadır. İnsanın en büyük meydan okuması ise kendi beyninedir. NLP ile amaç “beyni tarafından yönetilen bir insan” olmaktansa “beynini yöneten bir insan” olmaktır. Böylece en büyük sermayemiz olan beynimizi etkin bir şekilde kullanmayı öğrenebiliriz. Bir insan hangi durumda olursa olsun beynini etkin kullanabilir.

Pozitif Düşünmek: NLP pozitif bir düşünce sistemidir. Hayata çok karamsar ve negatif bakan biri NLP teknikleri ile bakış açısını değiştirip, içinde bulunduğu durumdan çıkıp hayata pozitif bakmayı ve pozitif düşünmeyi rahatlıkla öğrenebilir. İşin en güzel yanı ise kişinin bunu çok kısa bir sürede ve sadece kendi kaynaklarını kullanarak elde edebilmesidir.

İstenmeyen Davranışları Değiştirmek: NLP teknikleri ile bir takım istenmeyen davranışlarımızı değiştirmek çok kolaydır. Değişimler, tamamen kendi içsel kaynaklarımızı referans alan temsil sistemlerimizle gerçekleştirildiğinden çok kalıcı ve çabuk olur.

Hedef Belirleyip Sonuç Almak: NLP ile gerçekleşmesini istediğimiz bir durumu, hayal edip kafamızda canlandırarak bütün duyu organlarımızla deneyimlediğimizde hayatımızda da gerçekleştirebiliriz. Bunun en güzel örneklerini spor müsabakalarında görürüz, çünkü bir sporcu müsabakayı önce zihninde canlandırmadan gerçekte başarılı olamaz.

İyi Bir Lider Olmak: İyi bir lider olmak için bazı özelliklere sahip olmak gerekir. Esnek olmak, iyi bir iletişimci olmak, öz güven sahibi olmak, motive edici olmak gibi… İşte NLP, tüm bunları bize kazandıran bir rehberdir. NLP’ ye göre iyi bir lider olmak için, ilk önce bizi sınırlayan inançlardan kurtularak güçlendirici inanç ve tutumlara sahip olmamız gerekir. NLP hedeflediğimiz liderliğe en kısa zamanda ulaşmamıza yardımcı olur.

Özgüven Kazanmak: NLP ihtiyacımız olan öz güveni kazanmamızda bize yardımcı olur. Bu sayede insanın istediklerini elde etmesi, kendisiyle ve çevresiyle barışık olması sağlanır. NLP ile bilinçaltındaki çatışmaları çözen kişi sınırlandırıcı inançlardan kurtulur ve kazandığı öz güven sayesinde hedeflerine kolayca ulaşır.

Başarı ve Motivasyon Tekniklerini Uygulamak: NLP bize, eğitimde, iş dünyasında, kişisel gelişimde, danışmanlıklarda kısacası hayatın her alanında uygulayabileceğimiz başarı ve motivasyon teknikleri ile de yardımcı olur. Bunu, başarılı kişileri modelleyerek yapma yollarını gösterir. Ayrıca içimizde gömülü hazineleri bulmamızda da yardımcı olur.

İçsel Kaynakların ve Zihinsel Süreçlerin Farkında Olmak: Kişi, kendi içsel kaynaklarının ve zihinsel süreçlerinin farkına vardığında artık önünde yeni bir ufuk açılmış demektir. NLP, bir farkındalık ve esneklik ilmidir ve belirli ilkeler üzerine kurulmuştur.

Duyguları Yönetebilmek: NLP duygularımızı nasıl kontrol edip, yönetebileceğinizi ve ihtiyaca yönelik duygu transferi yapabilmeyi öğretir. Böylece genellemesiz ve stressiz bir yaşam sürebiliriz.

Bu eğitim programı boyunca dostluğu, sevgiyi, paylaşımı, size verilen değeri görecek; hayatınızın en unutulmaz dönemlerinden birini yaşayacaksınız. Bu programa katıldıktan sonra NLP master Practitioner ve NLP Trainer sertifika programlarına katılabilir ve sizde bir eğitmen olabilirsiniz.

NLP PRACTITIONER EĞİTİM İÇERİĞİ
NLP nedir?
Zihin, Dil ve Davranış İlişkisi
NLP, Farkı Oluşturan Farkı Nasıl Yaratıyor
NLP Temel Çalışma İlkeleri ve Felsefesi
NLP Ön Kabulleri
Şartlanmalar ve Öğrenilmiş Çaresizlik
Bilinçaltı Zihnin Gücü ve Çalışma şekli
Bilinçli Zihin ve Bilinçaltı Zihin Arasındaki Farklar
Öğrenme Düzeyleri
Değişimin Mantıksal Seviyeleri
Doğru Hedef Belirleme: Hedef Belirleme Teknikleri
Hedefler Açısından iyi Biçimlenmiş Koşullar Oluşturmak
İletişim: Uyum
Duyusal Keskinlik ve Kalibrasyon
Temsil Sistemleri (Representational Systems)
Görsel, İşitsel, Kinestetik ve Dijital
Göz Erişim İpuçları (Eye Accessing Cues)
Meta Model Dil Kalıpları
Silme, Bozma ve Genelleme
Milton Modeli ve Hipnotik Dil Kalıpları
Duygusal Değişim Süreci
Olumlu Duyguları Yaratmak ve Artırmak
Olumsuz Duyguları Azaltmak ve Yok Etmek
İlişkili ve İlişkisiz Konuma Geçmek (Association & Dissociation)
Alt-Modaliteler (Sub-Modalities)
Çapa Atma (Anchoring)
Yeniden Çerçeveleme (Reframing)
6 Adımda Yeniden Çerçeveleme
Kişisel Tarihi Değiştirme
Motivasyon Stratejileri
Meta Programlar
Değerler
Bizi Engelleyen(sınırlayıcı) ve Destekleyen İnançlarımız
NLP ve Hipnoz İlişkisi
Duyguları Yönetmek
Kişisel Değişim Entegrasyon Süreci
Zenginleştirilmiş Dil Kalıpları
Farklı Bakış Açılar

Yazar hakkında

ankaranlp_yonetici administrator

Bir cevap yazın